2012-03-01

Kurs na Kino - edukacjafilmowa.eu

Co to za Kurs?

Wiesz, kto to jest Francis Ford Coppola? Kojarzysz nazwisko Andrzeja Munka? Mówią Ci coś takie terminy, jak "kino noir", "Bollywood" czy "nickelodeon"? Jeżeli na wszystkie te pytania odpowiedziałeś twierdząco - gratulujemy! Jeżeli masz jednak wątpliwości – właśnie z myślą o Tobie powstał portal e-learningowy poświęcony edukacji filmowej, unikatowy pomysł na szerzenie wiedzy o filmie. Portal można go znaleźć pod adresem www.edukacjafilmowa.eu. Wędrówki po jego podstronach to fascynująca podróż po tajemniczym świecie kina. Pierwsze pokazy filmowe na świecie, filmy wzbudzające najwięcej emocji publiczności, tajniki sztuki scenopisarstwa czy stuki operatorskiej, życie filmu – od pomysły na film po projekcję filmową – to tylko wybrane zagadnienia poruszone w ramach Kursu na Kino. Każda otwarta podstrona portalu to szansa na zdobycie cennej wiedzy o sztuce filmowej.

Dla kogo jest kierowany?

Portal powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Stanowi platformę wiedzy wypełnioną filmowymi informacjami. Jego podstawową częścią jest kurs e-learningowy, podzielony na pięć głównych działów: wprowadzenie do sztuki filmowej, historia filmu powszechnego, historia filmu polskiego, produkcja filmu oraz życie filmowe w Polsce. Przy udziale filmowców, filmoznawców i edukatorów filmowych powstały materiały dostosowane do młodego widza, pisane współczesnym językiem, dostosowane do wymagań młodego widza. Każda lekcja filmowa prezentowana na portalu składa się z dwóch części: materiałów dotyczących danego tematu oraz testu sprawdzającego zdobytą wiedzę.

I dla uczniów i dla nauczycieli

Edukacjafilmowa.eu to adres, z którego korzystać mogą nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele. Oprócz kursu znaleźć tam można również materiały potrzebne nauczycielom i edukatorom filmowych do ich codziennej pracy. Dla wszystkich, którzy chcieliby zarażać pasją do filmu przygotowane są oryginalne scenariusze lekcji filmowych, które stanowią gotowy pomysł na organizację zajęć w szkole, czy kinie. Na portalu znajdują się również materiały dotyczące klasyki kina - takich filmów jak „Brzdąc” Charliego Chaplina, „Obywatel Kane” Orsona Wellesa, czy kultowa „Casablanca” Richarda Curtiza. Czytelnia to miejsce, w którym można znaleźć recenzje filmowe, i opracowania poszczególnych tytułów przygotowane przez filmoznawców. Jest to także przestrzeń otwarta dla amatorów piszących o kinie – najlepsze nadsyłane teksty filmowe będą nagradzane publikacją na łamach portalu.

Kurs na Kino to projekt Agencji Pro Cinema współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Województwa Łódzkiego. Głównym przedsięwzięciem Agencji jest Kino Charlie w Łodzi, kultowy obiekt na mapie filmowej Łodzi, który w tym roku kończy 18 rok swego funkcjonowania. Przy Agencji działa również Stowarzyszenie Łódź Filmowa, organizator Forum Kina Europejskiego Cinergia, największej imprezy filmowej Łodzi a także Fundacja Miasto Kultury.

Więcej na edukacjafilmowa.eu

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03 04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: