2018-05-28

Znamy program 45.Forum Wokół Kina!

Kilkanaście filmów, ciekawe dyskusje i spotaknia z filmowacami, tak zapowiada się 45. Forum Wokół Kina organizowane przez Multikino oraz Stowarzyszenie Kina Polskie, któe odbędzie się w dniach 4-7 czerwca w Sopocie.

Na początek pierwszego dnia odbędą się warsztaty dotyczące edukacji filmowej dla najmłodszych, które poprowadzą przedstawiciele Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Natomiast o rynku kinowym i dystrybucyjnym opowie Paweł Dutkalski z Warner Bros

Wieczorem nastąpi uroczyste otwarcie 45. Forum Wokół Kina z udziałem dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Radosława Śmigulskiego. Wieczór zakończy bankiet na sopockim molo.

Drugi dzień rozpocznie debata dotycząca fenomenu kina religijnego, które przyciąga do kin coraz większą publiczność.
Następnie Akson Dystrybucja zaprosi forumowiczów na spotkanie z twórcami filmu „Jak pies z kotem”, reżyserem Januszem Kondratiukiem i aktorem Olgierdem Łukaszewiczem.
Dzięki Next Film publiczność forum spotka się też z twórcami filmów „Kamerdyner” (Marianna Zydek, Sebastian Fabijański, Filip Bajon), „Jeszcze dzień życia” (Marcin Dorociński, Damian Nenow) i „Klatka” (Piotr Stramowski, Eryk Lubos, Katarzyna Maciąg).
O współczesnych trendach tworzenia treści internetowych, „które przyciągną widzów do kina” opowie Jacek Sobczyński z newonce.net.

Jak co roku na Forum nie zabraknie oferty spektakli tetaralnych, baletó i koncertów, które zaprezentują Domonika Bierczyńska i Bartłomiej Majchrzak z nażwywowkinach.pl

W tym dniu odbędą się też warsztaty dotyczące edukacji filmowej, w trakcie których swoją wiedzą na temat, korzyści dla kina może przynieść realizacja programu edukacji filmowej, podzieli się Joanna Zabłocka-Skorek.

Ostatniego dnia odbędzie się tradycyjne Spotkanie Sieci Kina Studyjnych i Lokalnych, a także debata z udziałem przedstawicieli Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dotycząca opłat na rzecz organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi w Polsce.

W ciągu czterech dni trwania Forum Wokół Kina zostaną wyświetlonych aż 13 tytułów, które niebawem kiniarze będą mogli wyświetlać w swoich kinach: „Isabelle i mężczyźni” (Against Gravity), „Korpo” (Myfly), Ocean’s 8” (Warner Bros), „Samson” (Kondrat Media), „Endless” (M2Films), „Oko na Julię” (Against Gravity), „Jak pies z kotem” (Akson Dystrybucja), „McQueen” (Gutek Film), „Dziedzictwo. Hereditary” (Monolith Films), „Niezwykła podróż fakira” (Best Film), „Do zobaczenia w zaświatach” (Aurora Films), „Juliusz” i „Zimna wojna” (Kino Świat). Swoją ofertę na nadchodzące miesiące przedstawią również Pannonia Entertainment i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Galę zamknięcia 45. FWK poprowadzi Grażyna Torbicka.

Szczegółowy program 45. Forum Wokół Kina (pdf) >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: