2016-07-14

T-Mobile Nowe Hpryzonty coraz bliżej.

Tylko tydzień dzieli nas od 16. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się 21 lipca we Wrocławiu.
W programie wydarzenia znalazły się 393 tytuły z 50 krajów świata, w tym 221 pełnometrażowych wśród których 94 stanowią polskie premiery.
W tym roku filmy będą wyświetlane w 22 sekcjach tematycznych i 5 konkursach.

W Międzynarodowym Konkursie Nowe Horyzonty weźmie udział 10 niekonwencjonalnych filmów, które powalczą o Grand Prix dla najlepszego reżysera, Nagrodę Publiczności oraz o Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych, FIPRESCI.
Nagrodzone tytuły będą miały szansę wejść dod dystrybucji kinowej w Polsce.
W pozostałych konkursach pojawią się filmy o sztuce, krótkie metraże, polskie filmy krótkometrażowe oraz powstałe na terenie województwa dolnośląskiego ( Konkurs Powiększenie).
Będzie to już 3. edycja Konkursu Powiększenie, w której zostaną zaprezentowane „filmy oraz wideoklipy zrealizowane przez dolnośląskich filmowców i artystów wizualnych, w tym fabuła o czeskiej „masowej morderczyni” – Ja, Olga Hepnarová w reżyserii Tomáša Weinreba i Petra Każdy”.

Seanse będą się odbywały w Kinie Nowe Horyzonty oraz na wrocławskim Rynku, zaś wydarzenia specjalne w otwartym niedawno Narodowym Forum Muzyki.
Po raz jedenasty gospodarzem wydarzenia jest miasto Wrocław, po raz czternasty partnerem festiwalu jest T-Mobile Polska S.A.
Jak piszą organizatorzy festiwalu będzie „to święto filmów wykraczających poza granice konwencjonalnego kina, miejsce prezentacji twórczości reżyserów działających na przekór modom, operujących własnym stylem i oryginalnym językiem.”

Dodatkowo program tegorocznej edycji festiwalu będzie urozmaicony o ciekawe wydarzenia artystyczne związane z programem Europejskiej Stolicy Kultury 2016, którą jest Wrocław. Między 21 a 31 lipca Wrocław odwiedzą najwybitniejsi artyści, jak Agnieszka Holland, Nanni Moretti, Carlos Saura, czy Petr Zelenka. Odbędzie się premiera filmu dokumentalnego, „Wrocław od świtu do zmierzchu”, zrealizowanego w ramach warsztatów przez międzynarodowy zespół studentów szkół filmowych. Swoją premierę będą miały dwa filmowo-operowego widowiska „River of Fundament” w Narodowym Forum Muzyki oraz „Zagubiona autostrada” oparta na kultowym dzisiaj filmie Davida Lyncha o tym samym tytule.

Na uczestników festiwalu czekają liczne przeglądy, a wśród nich Shakespeare Lives in Film, Gdynia na Horyzoncie, Nocne Szaleństwo, oraz bezpłatne pokazy na wrocławskim rynku, gdzie wyświetlone zostaną najważniejsze filmy ubiegłego roku oraz klasyka włoskiej kinematografii. Polskim akcentem na rynku Europejskiej Kultury 2016 będzie seans odnowionego cyfrowo filmu z 1919 roku „Ludzie bez jutra” Aleksandra Hertza.

16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty potrwa do 31 lipca 2016 roku.


Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: