2015-07-27

Stacja Falenica doceniona przez Europa Cinemas.

Kinem ubiegłego miesiąca Europa Cinemas zostały wrocławskie Nowe Horyzonty. W lipcu europejska sieć kin doceniła kolejne polskie kino, warszawską Kinokawiarnię Stacja Falenica.

Obchodząca w tym roku piąty jubileusz swojego istnienia Kinokawiarnia Stacja Falenica mieści się w budynku stacji kolejowej w Warszawie. Zgodnie z nazwą w Falenicy można nie tylko oglądnąć dobry film, ale też napić się kawy i spróbować ciasteczek domowej roboty.

Już w pierwszym roku swojej działalności Stacja Falenica była nominowana do nagród Wdechy w kategorii Miejsce. Na początku tego roku dołączyła do prestiżowej sieci kin europejskich, Europa Cinemas.

Stacja Falenica jest jednosalowym kinem mogącym pomieścić 75 osób, gdzie „każdy widz ma swój własny fotel z parą oparć na łokcie i nie dzieli ich z innym widzem”, jak czytamy w punkcie drugim filozofii kina.

Aspiracją prowadzących kino jest przyciągnąć młodych widzów, oraz stworzyć miejsce, gdzie można spotkać się z przyjaciółmi, a także w spokoju popracować.
W repertuarze kinokawiarni znajdują się głównie produkcje polskie i europejskie, a także tytuły nagradzane na festiwalach filmowych. W Stacji Falenica odbywają się również projekcje filmów niemych z muzyką na żywo, organizowane są spotkania z twórcami filmowymi, koncerty, a nawet prezentacje książek czy wystawy. Widzowie mogą też wybierać repertuar.
Kino uczestniczy w festiwalach filmowych, w tym roku w Stacji Falenica gościł Against Doc Gravity Film Festival.

W ramach „Wolnych Poniedziałków”, mieszczące się w 80 letnim budynku PKP kino udostępnia publiczności salę na organizację różnego rodzaju lokalnych wydarzeń.
Kinokawiarnia Stacja Falenica w ramach współpracy z Nowymi Horyzontami prowadzi program edukacji filmowej dla młodzieży szkolnej, a także organizuje pokazy filmów europejskich, którym towarzyszą prelekcje i warsztaty.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z prowadzącą kino Ewą Jaskólską na stronie Film New Europe >> ( wywiad w języku angielskim)

Źródło: FNE

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01  02
 03 04 05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: