2019-06-11

Rozpoczyna się 47. Forum Wokół Kina!

Wieczorem o 20.00 nastąpi uroczyste otwarcie 47. Forum Wokół Kina, które tym razem odbywa się w Chełmskim Domu Kultury.

Do Chełma zawitają właściciele i pracownicy kin oraz przedstawiciele branży kiniarskiej, kinotechnicznej oraz dystrybucji filmowej.

W ciągu trzech dni kiniarze zapoznają się ofertą filmową takich dystrybutorów, jak AGinst Gravity, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, Mayfly, Best Film, Monolith Films, Forum Film, Next Film, Gutek Film, Mówi Serwis, Aurora, Holly Pictures, Warner Bros, , T.V.P. Dział Krajowej Dystrybucji Kinowej oraz Nazywowkinach.pl

Podczas forum zostanie poruszony bardzo dobrze znany kiniarzom i ważny temat, jak budować młodą widownię. Tym razem swoim doświadczeniem podzielą się pracujący przy projekcie Nowych Horyzontów Edukacji. Z kiniarzami spotkają się: Anna Równy i Marek Łużyński, koordynatorzy projektu.
Z kiniarzami spotkają się również przedstawiciele Fundacji Pomoc Autyzm, która na co dzień wspiera kina lokalne w rozwijaniu oferty seansów przyjaznych osobom ze spektrum autyzmu. Celem fundacji jest zwiększenie dostępu do kultury, także filmowej, osobom z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Dla takich osób seanse odbywają się w specjalnych warunkach. Zwykle dźwięk jest przyciszony, a światła przygaszone, przed seansami nie pokazuje się reklam, aby nie rozpraszać uwagi widzów. Tego typu pokazy docierają do coraz większej ilości kin. Organizują je m.in.: Gdyńskie Centrum Kultury Filmowej, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy”, Kino Pionier, Centrum Kultury 105, oraz Cinema City.

Trzeciego dnia w godzinach przedpołudniowych, tradycyjnie, jak podczas każdego forum, w swoim gronie spotkają się przedstawiciele Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Dzięki Next Film, który zajmuje się dystrybucją filmów „Ikar. Legenda Mietka Kosza” oraz „The Coldest Game”, forumowicze będą mieli okazję zobaczyć się z aktorami, Robertem Więckiewiczem, Jowitą Budnik, Piotrem Adamczykiem i innymi. Promować filmy z oferty Next Film, „Na bank się uda” i „Piłsudski” będą Marian Dziędziel, Lech Dyblik i Borys Szyc.

Szczególną atrakcją tej edycji Forum Wokół Kina będzie niezwykły koncert muzyków kiniarzy, którzy odbędzie się drugiego dnia wydarzenia podczas wieczornego bankietu w Hotelu Kamena.


Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01  02
 03 04 05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: