2018-11-30

Podpisz petycję Ratujmy krakowskie Kino ARS!

Krakowanie chcą ratować kino ARS, któremu grozi zamknięcie. Mieszczące się nieopodal krakowskiego Rynku Kino ARS to jedno z ważniejszych miejsc na kulturalnej mapie królewskiego miasta. Niestety umowa najmu obiektu, w którym mieści się kino, kończy się z upływem bieżącego roku, a właściciel kamienicy nie zgodził się na jej przedłużenie.

W obronie Kina ARS powstała petycja skierowana do Rady Miasta, Ratujmy krakowskie Kino ARS, którą można podpisywać na stronie: www.petycjeonline.com >>

ARS rozpoczął swoją działalność w 1995 roku w miejscu jednego z najstarszych w Polsce kin, Kina Sztuka. Było to drugie krakowskie kino, w którym zainstalowano aparaturę umożliwiającą wyświetlanie filmów dźwiękowych. Sztuka działała do lat 80. Dopiero piętnaście lat reaktywowano w tym miejscu kino, które nazwano ARS.

Obecnie kino posiada pięć sal, Gabinet, Kiniarnia, Salon, Aneks oraz największą wyposażoną w 171 foteli Redutę. Krakowskie
Centrum Kinowe ARS może pomieścić w sumie 333 widzów.

Dzięki sprofilowaniu repertuaru w kierunku bliższym najwierniejszej widowni, Krakowskie Centrum Kinowe ARS od wielu lat nieprzerwanie istnieje w świadomości społecznej i funkcjonuje jako jedna z wizytówek Krakowa i polskiej bazy kinowej. Prezentuje zarówno popularne filmy komercyjne, jak i mniej popularne produkcje, w związku z czym zostało członkiem sieci Europa Cinemas w Paryżu oraz Sieci Kin Studyjnych w Warszawie. Dzięki niesłabnącemu poziomowi swojej działalności może cieszyć się posiadaniem nagród takich, jak Złoty Bilet za doskonałą frekwencję, czy nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla najlepszego kina w Polsce za osiągnięcia w upowszechnianiu i promocji kina. – czytamy w petycji.

Oprócz petycji, widzowie Kina ARS zaplanowali protest, który odbędzie się 12 grudnia br .na Placu Wszystkich Świętych w Krakowie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi władz miasta, by podjęły się niezbędnego wsparcia dla zabytkowego kina.

Zachęcamy do śledzenia profilu na FB: Protest! Ratujmy KINO ARS!

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: