2018-06-12

O wyzwaniach dla kin na CineEurope.

Podczas trwających targów CineEurope w Barcelonie odbyło się spotkanie Światowej Federacji Kin (Global Cinema Federation).

Świętująca w tym roku pierwszy rok istnienia organizacja zrzesza największych operatorów kinowych na całym świecie. Należą do niej przede wszystkim operatorzy posiadający co najmniej 250 ekranów, ale wspierana jest również przez mniejszych graczy rynku kinowego.

Podczas spotkania, w którym wziął udział prezes GCF, a zarazem dyrektor generalny Cinepolis, Alejandro Ramírez Magana, zostały przedstawione kluczowe wyzwania dotyczące rynku kinowego na całym świecie.
W pięciu artykułach ujęto najważniejsze wyzwania przed jakimi stoi federacja.

Pierwszym z nich jest czas trwania okna dystrybucyjnego, które według GCF stanowi nieodłączną część uczciwej współpracy biznesowej pomiędzy operatorami kinowymi i dystrybutorami. Natomiast wszelkie próby skracania czasu trwania tych okien są naganne.

W dalszym ciagu wyzwaniem jest walka z piractwem internetowym i udostępnianiem w internecie filmów nagrywanych kamerą na sali kinowej, czemu zapobiegać powinni prowadzący kina.

Członkowie federacji opowiedzili się również za zniesieniem opłat licencyjnych za muzykę, wymaganych przez prawo w wielu krajach.

Na koniec poruszono problem dostępności kin dla osób niepełnosprawnych, z którym prowadzący kina często radzą sobie bez wsparcia instytucji rządowych. GCF namawia wystawców do dalszego wdrażania niezależnych rozwiązań ułatwiających niepełnosprawnym dostęp do oglądania filmów na wielkim ekranie.

Tegoroczna 27. edycja CineEurope w Barcelonie odbywa się w tym roku w dniach 11-14 czerwca.

W wydarzeniu każdego roku uczestniczą właściciele kin, dystrybutorzy filmowi, producenci i dostawcy sprzętu oraz rozwiązania dla branży kinowej. W trakcie CineEurope odbywają się pokazy filmowe, dyskusje dotyczące prowadzenia działalności kinowej, a także prezentowane są nowości technologiczne.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26 27 28  29  30
partnerzy: