2012-03-29

Nowy magazyn filmowy Agory

"Filmowy" to przewodnik po świecie kina rozumianego jako masowa rozrywka, oceniający także wpływ filmów na wiele dziedzin naszego życia - m.in. politykę, biznes i obyczaje. Tematem wiodącym premierowego wydania "Filmowego. Magazynu do czytania" są seriale - autorzy pisma opowiadają m.in. o najpopularniejszych i najciekawszych produkcjach. Czytelnicy przeczytają też wywiady z gwiazdami seriali - Dustinem Hoffmanem, Weroniką Rosati i Nickiem Nolte oraz opowieści m.in. Jacka Dukaja, Ignacego Karpowicza, Łukasza Orbitowskiego i Marka Raczkowskiego o ich ulubionych produkcjach.

- Prawdziwe, wielkie kino powędrowało do seriali. Ta myśl powtarza się więc na stronach pierwszego numeru "Filmowego" z całą powagą - napisał we wstępniaku do premierowego wydania magazynu jego redaktor naczelny Włodzimierz Nowak.

W numerze znalazły się również: "Obejrzyj, zanim umrzesz" - opis 10 filmów z lat 70., które polecają Tadeusz Sobolewski i Jacek Szczerba, rozmowa Magdaleny Żakowskiej z Markiem Kondratem o fenomenie Scarlett Johansson, wywiad z Maxem von Sydowem oraz Tomaszem Kotem i artykuł o modzie filmowej autorstwa Małgorzaty Beli.

W "Filmowym" nie zabraknie też przeglądu premier kinowych i DVD nadchodzącego kwartału, sekcji poświęconej filmom dokumentalnym, zapowiedzi krytyków pod hasłem "Filmy, na które czekam", a także kwestionariusza filmowego, który jako pierwszy wypełnił Jurek Owsiak.

Nowy magazyn Agory przygotowali redaktorzy i dziennikarze związani z działem kultury "Gazety Wyborczej". Redaktorem naczelnym tytułu jest Włodzimierz Nowak, a w zespole znaleźli się: Joanna Derkaczew, Paweł Felis, Paweł Goźliński, Wojciech Krzyżaniak, Łukasz Grzymisławski, Wojciech Orliński, Tadeusz Sobolewski, Maja Staniszewska, Jacek Szczerba, Jerzy Wójcik i Magdalena Żakowska. Szatę graficzną tytułu opracowali Maciej Kałkus i Piotr Stańczak.

Źródło: media2.pl

Tagi: magazyn filmowy, agora,

Nie masz jeszcze konta?
<<  luty 2023  >>
 01  02  03 04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28
partnerzy: