2015-06-29

Magdalena Sroka - nowy dyrektor PISF?

Decyzja ws. nowego szefa PISF po rozmowie z Magdaleną Sroką.

Minister kultury Małgorzata Omilanowska zapowiedziała w piątek w Rzeszowie, że ostateczną decyzję ws. powołania nowego dyrektora Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej podejmie po rozmowie z Magdaleną Sroką; została ona rekomendowana na to stanowisko przez komisję konkursową.

- Kluczową sprawą przed podjęciem ostatecznej decyzji przeze mnie jest moje spotkanie i rozmowa z panią Magdaleną Sroką - powiedziała Omilanowska pytana w piątek przez PAP o decyzję ws. nowego dyrektora PISF.

- Ostateczna decyzja zapadnie po rozmowie, ponieważ tak naprawdę to nie werdykt jury decyduje o wyniku konkursu - to jest tylko rekomendacja - ale uzgodnienie warunków pracy i płacy pomiędzy pracodawcą i pracobiorcą - dodała szefowa resortu kultury podczas piątkowej konferencji prasowej w Rzeszowie.

Zaznaczyła, że dopóki Magdalena Sroka nie zapozna się ze szczegółami oferty pracy i nie przedstawi swoich warunków, nie można mówić o zamknięciu negocjacji.

- Proszę wziąć pod uwagę, że pani Magda może się okazać nieusatysfakcjonowana wysokością wynagrodzenia. Ma, przynajmniej teoretycznie, do tego prawo - zaznaczyła Omilanowska.

Pytana o termin podjęcia decyzji przypomniała, że formalności w tej sprawie muszą zostać domknięte do 2 października br. (wtedy kończy się kadencja aktualnej szefowej Instytutu, Agnieszki Odorowicz - PAP).

Omilanowska na razie nie wie, kiedy do spotkania ze Sroką dojdzie. - Nasze kalendarze na razie są tak trudne do skorelowania. Pani Magda mieszka w Krakowie. Ciężko mi w tej chwili mówić o jakichś konkretnych datach - dodała.

Magdalena Sroka, wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta, została w ubiegłym tygodniu rekomendowana na nowego dyrektora PISF przez 11-osobową komisję konkursową, powołaną przez minister kultury. W komisji konkursowej zasiadali: Agnieszka Holland, Andrzej Fidyk, Roman Gutek, Katarzyna Janowska, Robert Kijak, Borys Lankosz, Olgierd Łukaszewicz, Juliusz Machulski, Jakub Szurmiej, Andrzej Wajda oraz Krzysztof Zanussi.

Polski Instytut Sztuki Filmowej utworzono w 2005 r., a jego dyrektorem została Agnieszka Odorowicz. Kadencja dyrektora PISF, którego powołuje minister kultury po przeprowadzeniu konkursu, trwa pięć lat. Funkcję tę można pełnić nie więcej niż przez dwie kadencje. Odorowicz pełni funkcję szefa PISF już drugą kadencję.

Minister kultury brała udział w piątkowej konferencji prasowej w Rzeszowie w związku z rozpoczęciem w tym mieście Europejskiego Stadionu Kultury-Wschodu Kultury.

Źródło: PAP

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: