2016-08-01

Kinobusem ze Szczecina do Szczecinka.

W ubiegłym roku Kinobus odwiedził Podkarpacie, tym razem przemierzy drogi województwa zachodniopomorskiego, a wyruszy spod kina Pionier w Szczecinie 18 sierpnia br. W ciągu czterech dni festiwalowych, Kinobus przewożący 50 pasażerów pokona przeszło 400 km. Trasę zakończy w Szczecinku 21 sierpnia.

Jak piszą organizatorzy „Kinobus to nowa i niebanalna impreza filmowa na kółkach; to sojusz sztuki filmowej, historii lokalnej, edukacji i turystyki. Pasażerowie będą mieli okazję odwiedzić istniejące i nieistniejące kina, spotkać się z ich byłymi i obecnymi pracownikami oraz z regionalistami, obejrzeć filmy, ale także poznać atrakcje krajoznawcze i kulinarne Pomorza Zachodniego.”

W ciągu czterech dni Kinobus odwiedzi następujące miejscowości:
Szczecin, Gryfino, Chojna (zwiedzanie Kościoła Mariackiego), Baniewice (zwiedzanie Winnicy Turnau i degustacja komentowana), Banie, Pyrzyce, Stargard, Ińsko (wizyta na 43. Ińskim Lecie Filmowym), Łobez, Bełczna (spotkanie z kuchnią zachodniopomorską w Dworku Tradycja), Drawsko Pomorskie, Złocieniec, Bolegorzyn (zwiedzanie Muzeum PGR), Czaplinek, Mirosławiec, Wałcz, Borne Sulinowo (zwiedzanie Izby Muzealnej i miasta), Szczecinek.

Pasażerowie kina na kólkach zwiedzą kina Pionier, Morena, Szarotka, Drawa, Mewa i Wolność, a także będą wspominać nieistniejące już kina Rega, Dar, czy Jutrzenka.

Na trasie nie zabraknie projekcji filmowych, które zainauguruje „Cała naprzód” Stanisława Lenartowicza. Drugiego dnia w kinie Morena zostanie wyświetlony obraz Alexandru Belca „Kino, moja miłość”, natomiast 20 sierpnia po wizycie w wałeckiej Tęczy odbędzie się pokaz plenerowy czesko słowackiego filmu Andrei Sedlackovej „Fair Play”. Podróż zakończy „Ostatni seans w Kinie Przyjaźń” Krzysztofa Kalisiaka.

Szczegółowy program trasy (PDF) >>

Organizatorem polskiego Kinobusu jest Fundacja Wspierania Kultury Filmowej Cyrk Edison z Krakowa, która prowadzi Kino Agrafka, Kinokawiarnię Kika i DKF Rozpięci, wydaje "X. Informator Kin Studyjnych" i organizuje doroczną Konferencję Kin Studyjnych i Lokalnych.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: