2018-06-22

KIKA i Kultura na liście nalepszych kin art-house'owych!

Krakowska Kinokawiarnia KIKA i warszawska Kultura zostały uznane za jedne z najciekawszych kin art-house’owych przez Spotted by Locals.

Spotted by Locals to wydawca przewodników miejskich tworzonych przez lokalnych mieszkańców opisujących swoje ulubione miejsca, w których można ciekawie spędzić czas. Przewodniki obejmują swoim zasięgiem przeszło 70 europejskich miast.

Tym razem Spotted by Locals zebrało najciekawsze kina art-house’owe wytypowane przez lokalnych mieszkańców, w których w miłej atmosferze można zobaczyć filmy należące do klasyki kinematografii i to za niewielkie pieniądze. Na liście figurują najfajniejsze i najprzytulniejsze zdaniem piszących kina. W tym gronie znalazły się aż dwa kina z Polski, krakowska Kinokawiarnia KIKA i warszawskie kino Kultura!

KIKA została wybrana przez mieszkankę Krakowa, Zuzannę współtworzącą Spotted by Locals, która zwraca szczególną uwagę na kameralny charakter kina. Na sali można się zrelaksować w wygodnych pufach, a do dyspozycji gości pozostaje również kawiarnia, do której można przyjść napić się pysznej kawy albo piwa, niekoniecznie przed czy po seansie.

W krakowskiej kinokawiarni można zobaczyć premiery, ale też filmy, które przestały być wyświetlane w regularnym repertuarze innych kin, a które są warte obejrzenia. Jak wynika z doświadczenia autorki, kino może zagrać seans nawet dla jednego widza.

Zaletą kinokawiarni jest także jej lokalizacja. KIKA położona jest w pięknej dzielnicy Krakowa, Podgórze, która jest znacznie spokojniejsza od obleganego przez turystów Starego Miasta czy Kazimierza.

Drugie polskie kino na liście Spotted by Locals, to warszawska Kultura mieszczące się na Krakowskim Przedmieściu.

Repertuar Kultury tworzą przede wszystkim filmy polskie i europejskie, ale nie brakuje tam również kinematografii azjatyckiej czy amerykańskiej. W kinie wyświetlane są premiery, organizowane są pokazy przedpremierowe, a równocześnie na afiszach nie brakuje klasyki kinematografii z całego świata.

Od lat 90 gospodarzem kina jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich, dzięki czemu miejsce to jest rajem dla ambitnych i wymagających produkcji, jak zauważają autorzy Spotted by Locals.

Kino posiada dwie sale, dużą o nazwie Kutura i mniejszę klimatyczną, Rejs. W budynku mieści się znana z wyśmienitej kuchni restauracja, w której można miło spędzić czas przed lub po pokazie filmowym.

My również zachęcamy do odwiedzenia Kinokawiarni KIKA: www.kinokika.pl oraz Kina Kultura: www.kinokultura.pl

oraz zapoznania się z listą 50 najlepszych kin art-house'owych według Spotted by locals >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26 27 28  29  30
partnerzy: