2019-11-21

Jubileuszowa konferencja NEC Competence Days 2019.

Konferencja NEC Competence Days odbyła się po raz pierwszy w nowoczesnej przestrzeni hotelu Metropolo by Golden Tulip, gdzie do dyspozycji gości oddano prawie 800 m2 specjalnej strefy Expo, w której odbywały się pokazy najnowszych produktów i rozwiązań z sektora AV i meeting rooms. Spotkanie pełne było też merytorycznych prezentacji na najwyższym poziomie, jak również potężnej dawki praktycznej wiedzy przekazywanej uczestnikom m.in. w trakcie aż 15 sesji warsztatowych Hands On! Były to pokazy działania poszczególnych rozwiązań prowadzone dla małych grup uczestników, z możliwością testowania sprzętu i prowadzenia dyskusji.

Aktualnie, branżowych szkoleń dostępnych jest bardzo dużo. Jednak, na tle pozostałych, to właśnie konferencja NEC Competence Days 2019 jest przykładem idealnego balansu pomiędzy ilością informacji marketingowych, a merytorycznymi i technicznymi danymi o rozwiązaniach i produktach. Tym bardziej, że najnowsze urządzenia z sektora AV można było zobaczyć na żywo podczas warsztatów Hands On! - powiedział Arkadiusz Rogoziński z firmy SLX Systemy Audowizualne.

Podczas konferencji NEC Display Solutions zaprezentował szerokie portfolio rozwiązań dedykowanych dla sektora AV i rynku meeting rooms, bazujących na monitorach, projektorach oraz produktach LED. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługują: seria monitorów interaktywnych CB, nowy InfinityBoard 2.1 wyposażony w kamerę Huddly IQ, monitory do budowy ścian wideo z automatyczną kalibracją kolorymetryczną i niezwykle wąską ramką ekranu wynoszącą zaledwie 0.44mm oraz projektory laserowe LCD z opatentowanym, szczelnym silnikiem światła. Dodatkowo zaprezentowane zostało oprogramowanie ProAssist pozwalające na bardzo szczegółową kontrolę instalacyjnych projektorów NEC oraz ich adjustację kolorymetryczną – to szczególnie ciekawa nowość, której poświęcono osobny warsztat Hands On. Uczestnicy mogli zobaczyć również ekran wideo oparty o moduły LED p1.5 oraz cały przekrój monitorów wielkoformatowych NEC.


Od 10 lat NEC Competence Days to najważniejsze wydarzenie roku w branży nowoczesnych technologii AV. To miejsce edukacji, spotkań, rozmów o trendach i dalszym rozwoju tej branży. W tym roku po raz pierwszy dużo rozmawialiśmy o rynku „meeting rooms&collaboration” - ten temat przewijał się w wielu prezentacjach oraz warsztatach, ukazując potrzeby i potencjał tego sektora. Cieszy fakt, iż po raz kolejny zebraliśmy tyle głosów uznania, dotyczących zarówno części merytorycznej, jak i całej organizacji imprezy. Nie pozostaje nic innego, jak zacząć przygotowania do edycji 2020. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy! – powiedział Mariusz Orzechowski, General Manager Central South East Europe.

Specjalna edycja NEC Competence Days nie mogła odbyć się bez specjalnego wieczoru, w trakcie którego świętowano potrójny jubileusz. Podczas uroczystej gali przyznano po raz drugi nagrody NEC Awards, które są wyrazem uznania dla Partnerów NEC Display Solutions i formą podziękowania im za roczne osiągnięcia i współpracę. Wyjątkowo, w ramach jubileuszowej edycji, przyznano również specjalne statuetki NEC STAR dla firm i osób, które uhonorowano za podsumowanie całościowej współpracy z NEC Display Solutions w Polsce na przestrzeni 25 lat.

Statuetki NEC Awards 2019 trafiły do:
ARPOL - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku
Telbud Electronics - zwycięzca w kategorii Wdrożenie Roku
Integrated Solutions - zwycięzca w kategorii Projekt Digital Signage
Image Recording Solutions Pomorze - zwycięzca w kategorii Edukacja
AV Consulting - zwycięzca w kategorii Debiut Roku
Perfect Displays - zwycięzca w kategorii Firma Roku

8 “Oskarów za całokształt” – czyli nagród NEC STAR odebrali:
Cine Project Polska
Edbak
Image Recording Solutions
Komputronik
MAGIT
Perfect Displays
RGBS Systemy Audiowizualne
oraz Bogusław Wróbel z firmy Infobox.

Dla nas 25-lecie obecności firmy NEC Display Solutions w Polsce oraz jubileuszowa edycja szkolenia była datą szczególną. Obydwie daty zbiegły się z 10-leciem firmy Perfect Displays. Otrzymanie w tak szczególnym momencie dwóch wyróżnień, potwierdziło wartość naszego zaangażowania w budowanie kompetencji w zakresie integracji systemów AV oraz wagę naszego wieloletniego partnerstwa z NEC Display Solutions – powiedział Rafał Śmierzyński, Członek Zarządu Perfect Displays Sp. z o.o.

Tegoroczną edycję konferencji wraz z NEC Display Solutions współtworzyło aż 16 co-sponsorów reprezentujących następujące marki: Aten, Matrox, Sennheiser, Harman, Edbak, Poly, Shure, Visionary Solutions, Symetrix, Tannoy, LabGruppen, Vivolink, ONELAN, Datapath, Kenik, GetFort, Cloud Electronics, Xilica, SCALA, MuteDesing oraz Cine Project. Patronat Medialny nad imprezą objęły magazyny: AVIntegracje, CRN, OOH Magazine i Visual Communication.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26 27 28  29  30
partnerzy: