2015-11-16

Globalny rozwój w kinie, czyli 6.MFF HumanDOC.

Zbliża się 6. edycja Międynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych HumanDOC. Wydarzenie odbędzie się w warszawskiej Kinotece między 20 a 22 listopada br.

Jak opisują wydarzenie organizatorzy, HumanDOC „to pierwsze w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecie na świecie innowacyjne wydarzenie łączące kino na najwyższym światowym poziomie z refleksją na tematy globalne.”

Podczas festiwalu prezentowane są filmy dokumentalne z całego świata poruszające tematy takie, jak walka z wykluczeniem społecznym, skutki zmian klimatycznych, pomoc międzynarodowa, czy konflikty. Celem wydarzenia jest znalezienie odpowiedzi na pytanie czy robimy wystarczająco dużo, aby zaradzić tym problemom i czy jesteśmy jeszcze w stanie kontrolować bieg wypadków.

W tegorocznej edycji wydarzenia znalazły się trzy polskie produkcje i koprodukcje: "Badjao. Duchy z morza" w reżyserii Elizy Kubarskiej, "Uwolnić Asie Bibi" w reżyserii Macieja Grabysa i Michała Króla oraz "Winstar Wars" w reżyserii Krzysztofa Miękusa.

Projekcjom filmowym towarzyszą dyskusje, wykłady oraz warsztaty.Dla zainteresowanych geopolityką odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący kryzysu migracyjnego w Europie, natomiast Ewa Jakubowska-Lorenz, koordynatorka projektu Minerały konfliktu, wygłosi wykład zatytułowany, Wielkie pieniądze, wielkie cierpienie, wielki skandal- jak nasze telefony i tablety finansują konflikty zbrojne i jak to zatrzymać?

Tegoroczna edycja zwróci uwagę widza w stronę Kenii. Dla dorosłych odbędą się warsztaty fotograficzno- filmowe zatytułowane „Rzeczywistość Krajów Globalnego Południa na przykładzie Kenii”, które poprowadzi Paulina Zając, a dzieci będą miały okazję wziąć udział w warsztatach podczas których poznają kenijskie zabawki.

Pełny program 6. MFF HumanDOC dostępny jest pod linkiem: www.humandoc.net >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01 02
 03  04  05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: