2018-02-19

Europejskie Forum Filmowe.

W poniedziałek, 19 lutego br., odbędzie się pierwsze w tym roku Europejskie Forum Filmowe w ramach Europejskich Targów Filmowych w Berlinie. Podobnie jak w ubiegłych latach spotkanie będzie miało miejsce w Hotelu Ritz-Carlton (Potsdamer Platz 3). Wydarzenie jest organizowane przez Komisję Europejską.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będzie przyszłość komponentu MEDIA oraz jego roli w łączeniu Europejczyków poprzez kino. Dyskusje będą obejmowały takie tematy, jak różnorodność kulturowa i sposób, w jaki europejskie filmy o wysokiej jakości mogą lepiej dotrzeć do odbiorców. Omówiona zostanie również konieczność wzmocnienia konkurencyjności europejskiego sektora audiowizualnego, w szczególności ze względu na rosnące znaczenie promocji i marketingu.

Po tej części konferencji odbędzie się wydarzenie współorganizowane z Europejskim Instytutem Innowacji i Technologii oraz prezentacja projektów finansowanych przez MEDIA.

Ramowy program EFF:

The future of MEDIA: connecting Europeans through films (10:00-13:00)
Film i europejskość: rozmowa o europejskiej tożsamości, wartościach i charakterystycznym charakterze kina europejskiego.
Panel I: Różnorodność dla kreatywności: docieranie do szerszej publiczności
Panel II: Przewaga nad konkurencją: promowanie filmów w trakcie produkcji i dystrybucji

Wśród mówców, między innymi Mariya Gabriel, Komisarz ds. gospodarki cyfrowej i społeczeństwa cyfrowego oraz reżyserzy Cristian Mungiu czy Ildiko Enyedi. Jednym z panelistów jest Joanna Żak, polska producentka i koordynatorka programu Kina Nowe Horyzonty.

• European Institute of Innovation and Technology: Powering

Europe’s Audivisual Innovators (14:30-15:45)
Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT) rozważy możliwość uwolnienia potencjału branży kulturalnej i kreatywnej, ustanawiając EIT Innovation Community w sektorach kreatywnych. W tym kontekście zbada sposoby zniwelowania przepaści między technologią, a sektorem audiowizualnym.

• Showcasing Creative Europe MEDIA (16:00-18:15)

Podczas tej części wydarzenia zaprezentowane zostaną projekty zrealizowane przy wsparciu programu Kreatywna Europa komponent MEDIA.


Szczegółowy program wydarzenia (PDF) >>


European Film Forum zostało powołane przez Komisję Europejską z myślą o ułatwieniu dialogu pomiędzy decydentami i przedstawicielami europejskiego sektora audiowizualnego. Naczelnym celem EFF jest opracowanie strategii pozwalającej na zmierzenie się z wyzwaniami stawianymi przez cyfryzację rynku i multiplikację obrazu.

Źródło: Kreatywna Europa, MEDIA

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: