2018-05-15

Co w programie 45. Forum Wokół Kina?

Za niespełna 20 dni rozpocznie się 45. Forum Wokół Kina w sopockim Multikinie.

Organizatorzy zapowiadają emocjonujące filmy, wyjątkowych gości, ciekawe debaty i warsztaty. Sczegółowy program wydarzenia nie sostał jeszcze opublikowany, jednak juz wiadomo, że oprócz dużej dawki filmów i tematów związanych z kinem podczas forum nie zabraknie innych atrakcji, wśród których na pewno znajdą się poranne rejsy i wieczory spędzone przy muzyce.

Letnia edycja forum rozpocznie się 4 czerwca w sopockim Multikinie. W uroczystym otwarciu wydarzenia weźmie udział dyrektor Polskiego Instytrutu Sztuki Filmowej, Radosław Śmigulski.

W czasie trwania forum, jak zawsze odbędą się pokazy przedpremierowe. Akson Dystrybucja zaprezentuje najnowszy obraz Janusza Kondratiuka, „Jak pies z kotem”, Kino Świat przedstawi obra modego reżysera Aleksandra Pietrzaka, „Juliusz”, natomiast Best Film zabierze forumowicz w „Niezwykłą podróż fakira” w rezyserii Kena Scotta. Widzowie, jako jedni z pierwszych w Polsce zobaczą też „Ocean’s 8” w reżyserii Gary’ego Rossa którego dystrybucja na naszym rynku zajmuje się Warner Bros Entertainment Polska.

Kiniarze zapoznają się w Sopocie z ofertą dystrybutorów filmowych na nadchodzące miesiące. Obok ju wzmienionzch, swoją obecność na forum zapowiedzieli przedstawiciele Against Gravity, Aurora Films, Dystrybucja Mówi Serwis, Gutek Film, Kondrat-Media, Mayfly, Monolith, M2 Films, nazywowkinach.pl, Next Film, Pannonia Entertainment, Stowarzyszenie Nowych Horyzontów czy Vivarto/Bomba.

W części merytorycznej letniego forum zaplanowano spotkanie z prawnikiem poświęcone prawu autorskiemu, a w szczególności opłatom tantiemowym. Ciekawie zapowiada się dyskusja poświęcona filmom religijnym, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością wśród widzów kinowych. O urozmaiceniu oferty własnego kina będzie można się dowiedzieć podczas zaplanowanych szkoleń i warsztatów. A już pierwszego dnia Stowarzyszenie Nowe Horyzonty poprowadzi warsztaty dotyczące edukacji filmowej w kinie.

45. Forum Wokół Kina odbędzie w sopockim Multikinie w dniach 4-7 czerwca br.

Akredytacje w cenie 390 zł brutto na wydarzeni można dokonać poprzez fomularz dostępny na stronie: forumwokolkina.com.pl >>

Partnerem 45. Forum Wokół Kina jest Miasto Sopot. Forum jest współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: