2017-01-13

Chorzowska Grajfka w sieci "Kino za Rogiem".

Kino Grajfka dołączy do sieci „Kino za rogiem”. Będzie to pierwsze na Górnym Śląsku kino działające w ramach sieci kin społecznych.

Uroczystość odbędzie się w piątek 13 stycznia, a uczestniczyć w niej będą wyjątkowi goście.

Na początek widzowie Grajfki spotkają się reżyserem Kingą Dębską. Artystka jest wielokrotną laureatkę nagród m.in. za „Aktorkę” oraz „Moje córki krowy”, których seans odbędzie się w nowym Kinie za Rogiem.

W uroczystości weźmie udział wybitny aktor, a zarazem odtwórca jednej z ról w filmie, „Moje córki krowy”, Marian Dziędziel oraz Zbigniew Domagalski, producent filmowy oraz aktor. Spotkanie poprowadzi Ryszard Jaźwiński, redaktor znany m.in. z programu radiowego Trójki, „Trójkowo, filmowo”.

Kino Grajfka jest jedynym lokalnym kinem działającym w Chorzowie. W nowoczesnej sali może wygodnie zasiąść 40 widzów. Kameralne miejsce powstało z potrzeby mieszkańców, którzy na seanse filmowe musieli jeździć do okolicznych miast.

W Grajfce będzie można oglądać filmy także w systemie 3D, natomiast przestrzenny dźwięk zapewni najwyższej klasy aparatura audio. W kinie odbywać się będą nie tylko standardowe seanse filmowe, ale też projekcje na życzenie oraz pokazy koncertów.

Kino będzie wyposażone w nowoczesną aparaturę pozwalającą na projekcję filmów w formacie 3D oraz w aparaturę audio gwarantującą najwyższą jakość przestrzennego dźwięku. Dzięki temu, poza filmami, oglądać będzie można koncerty zarówno muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej w niedostępnej w domowych warunkach jakości.

„Najistotniejsze jest jednak, że zgodnie projektem powstanie kina nie jest celem samym w sobie, a jedynie narzędziem budowania więzi mieszkańców miasta z miejscem, w którym żyją i sąsiadami”, napisał Dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury, Tomasz Ignalski.

Projekt uzyskał dotację Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i funduszom Miasta Chorzów.

Strona internetiwa Kina Grajfka za Rogiem w Chorzowie >>
Profil Kina Grajka za Rogiem na Facebooku >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01 02
 03  04  05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: