2016-09-23

AudioMovie- Kino Dostępne dla Wszystkich.

W środę 5 października o 10.00 w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie odbędą się warsztaty dotyczące audiodeskrypcji "AudioMovie – Kino Dostępne dla Wszystkich".
Szkolenia skierowane są do dystrybutorów, producentów, organizacji pozarządowych, instytucji kultury oraz audiodeskryptorów.

W pierwszej części warsztatów pokazana zostanie aplikacja. Drugą częścią będzie szkolenie z zakresu prawa autorskiego.

AudioMovie, to specjalna aplikacja mobilna pozwalająca osobom niewidomym i słabowidzącym samodzielnie uczestniczyć w seansach kinowych. Audiodeskrypcję można odsłuchać na własnym smartfonie bez konieczności wypożyczania nieznanego sprzętu z kina.

Aplikacja stanowi tez ułatwienie dla osób starszych oraz tych, którzy nie lubią filmów z napisami. Pozwala ona na uruchomienie na telefonie ścieżki lektorskiej.

Rejestracja na warsztaty odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie: http://smarturl.pl/audiomovie >>

O AudioMovie.

Jak piszą twórcy projektu, „AudioMovie” ma na celu stworzenie innowacyjnego w skali światowej rozwiązania polegającego na opracowaniu aplikacji na urządzenia przenośne umożliwiającej udostępnianie w kinach oraz podczas festiwali filmowych audiodeskrypcji (AD) oraz audionapisów (AS) osobom z ubytkiem wzroku oraz audionapisów osobom z ubytkiem słuchu i wzroku lub cierpiącym na dysleksję.


Projekt AudioMovie realizuje konsorcjum naukowe, w którego skład wchodzą: Fundacja Siódmy Zmysł, Instytut Technik Innowacyjnych, Uniwersytet Jagielloński, Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji „Katarynka”, Centrum Transferu Technologii EMAG Sp. z o.o oraz Kino Pod Baranami.

Organizatorami warsztatów są: Narodowy Instytut Audiowizualny oraz Konsorcjum AudioMovie.

Patronat honorowy sprawują: Polski Instytut Sztuki Filmowej,dr Magdalena Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Generalny Konserwator Zabytków.

Źródło: www.audiomovie.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  marzec 2023  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
26 27  28  29  30  31
partnerzy: