2017-02-28

6. NewCineForum już za dwa dni!

Za dwa dni w krakowskim kinie Kijów.Centrum rozpocznie się 6. Międzynarodowa konferencja poświęcona cyfryzacji kin, NewCineForum. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal nowoczesneKINO.pl.

Pierwszego dnia NewCineForum uczestnicy spotkają się z przedstawicielami Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Podczas dwugodzinnego spotkania uczestnikom konferencji zostanie zaprezentowana wiedza z zakresu nowości w branży kinowej, nie tylko związanych z serem kina, czyli kabiną, ale całą przestrzenią instytucji rozpowszechniania kultury filmowej. Specjalne miejsce zostanie poświęcone na omówienie nowinek związanych z przekazami satelitarnymi oraz podsumowaniu inwentaryzacji przeprowadzonej prze Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych.

Dwudniowe wydarzenie obfitować będzie w szkolenia przeznaczone dla kinooperatorów oraz osób obsługujących urządzenia elektryczne w kinie. Tematyka szkolenia kinooperatorów dotyczyć będzie obsługi projektora cyfrowego, wiążących się z tym problemów technicznych oraz ich rozwiązywania na bieżąco (między innymi wymiana lampy w projektorze). W trakcie szkolenie zostaną poruszone także kwestie budowy sali kinowej pod kątem wyposażenia jej w odpowiedni sprzęt. W ramach warsztatów uczestnicy zapoznają się z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) na stanowisku operatora kinowego. Szkolenie zostanie poprowadzone przez pracowników firmy Kinekspert.

Uczestnictwo we wszystkich szkoleniach zostanie potwierdzone certyfikatami!

Szczegóły dotyczące szkoleń oraz ich program znajdują się TUTAJ >>

Do udziału w konferencji organizatorzy zapraszają:


- kina studyjne i lokalne Europy Środkowej

- jednostki promujące kulturę, takie jak: opery, operetki, teatry muzyczne, filharmonie

- jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego: domy kultury, ośrodki kultury, sportu i rekreacji, centra kultury

- instytucje prowadzące działalność kinową lub posiadające odpowiednie do tego zaplecze - salę widowiskową i kabinę projekcyjną

- organizatorzy jednostek samorządu terytorialnego, decydujący o ich działaniu, zapewniający dotację podmiotową i środki na inwestycje

- decydenci w zakresie rozwoju kultury i kinematografii (Regionalne Fundusze Filmowe, przedstawiciele departamentów kultury Urzędów Marszałkowskich, PISF)

- podmioty zainteresowane rozpoczęciem działalności kinowej.


Informacje na temat akredytacji oraz formularz rejestracji on-line dostępne są na stronie konferencji NewCineForum >>
Zachęcamy również do polubienia i śledzenia profilu konferencji:
facebook.com/newcineforum >>

Organizatorem wydarzenia jest Apollo Film.
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal nowoczesneKINO.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26 27 28  29  30
partnerzy: