2017-06-27

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci i jego przedsmak.

„Pora na ciekawość!” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce. Projekcje blisko 100 filmów, szereg wydarzeń specjalnych i spotkań, a także dwie nowe filmowe sekcje – Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie tegorocznego Kina Dzieci znajdzie się blisko setka filmów pełno- i krótkometrażowych: konkurs główny (8 tytułów, w większości polskich premier), w którym nagrodę przyzna publiczność w ogólnopolskim głosowaniu oraz jurorzy (dziennikarze i twórcy); plebiscyt na ulubionych bohaterów z zestawów filmów krótkometrażowych, sekcja filmów czeskich (we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie), nowe sekcje – filmowe adaptacje literatury dziecięcej (czyli niezapomniane historie i ulubieni bohaterowie na ekranie) oraz sekcja Odkrycia, a w niej skłaniające do dyskusji pełnometrażowe animacje, dokumenty, filmy aktorskie dla młodych widzów o szczególnych walorach artystycznych. Będą też znane i lubiane filmy z poprzednich edycji!

Kino Dzieci to, poza projekcjami filmów, również propozycje wydarzeń specjalnych. Na tydzień przed festiwalem, w Warszawie i we Wrocławiu, odbędą się rodzinne spotkania w lokalnych księgarniach. W tym roku podjęliśmy współpracę z Fundacją Familylab Polska, należącą do Familylab Association, europejskiej organizacji założonej przez cenionego duńskiego pedagoga i autora Jespera Juula, której efektem będą warsztaty dla opiekunów i nauczycieli. A dzieci, idąc tropem odkrywania i ciekawości, będą mogły wziąć udział w dyskusjach po seansach, wykładach, warsztatach plastycznych i muzycznych, spotkaniach z twórcami i zaproszonymi gośćmi.

Na 4. Festiwalu Filmowym Kino Dzieci swoją inaugurację będzie miało Warsaw Kids Film Forum, pierwsze w Polsce międzynarodowe forum pitchingowe projektów filmów i seriali dla młodej widowni, na które przyjadą filmowcy i goście z całej Europy.

Na nadchodzące wakacje już teraz najmłodsi mogą zabrać ze sobą kawałek festiwalowej rozrywki i rozbudzić swoją ciekawość, biorąc udział w konkursie „Wakacyjne łamigłówki Kina Dzieci dla ciekawskich”. Łamigłówki można znaleźć z początkiem wakacji w wybranych kinach studyjnych lub ściągnąć z naszej strony i wydrukować samodzielnie. Zachęcamy do nadsyłania rozwiązanych zgadywanek! Szczegóły tutaj: http://bit.ly/łamigłówki.

Przedsmak programu 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci już w sierpniu na 17. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty w specjalnej sekcji dziecięcej. W jej programie pokażemy m.in. przedpremierowo „Tarapaty” w reż. Marty Karwowskiej i zaprosimy na spotkanie z twórcami. Scenariusz filmu rozwijany był podczas organizowanych przez Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty warsztatów Kino Dzieci.Pro / Films For Kids.Pro.

Organizatorem wydarzenia jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

Więcej informacji: kinodzieci.pl >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01 02
 03  04  05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: