2016-12-13

42. Forum Wokół Kina trwa!

W Kinie Odra przy Oławskim Centrum Sztuki rozpoczęło się 42. Forum wokół Kina.

Spotkanie zainaugurowała prezentacja firmy Raan UV Systems na temat obniżania kosztów projekcji przy użyciu lamp Philips Long Play.

Dzisiejszego dnia uczestnicy forum będą mieli okazję zapoznać się z aplikacją dla kin, Audiomovie. Natsępnie znany wszystkim broker reklamy kinowej, Kinads zaprezentuje swoją najnowszą ofertę pod hasłem, „To właśnie miłość, to właśnie Kinads.”

Dzięki dystrybutorowi Gutek Film odbędzie się seans nagrodzonego w ubiegłą sobotę (10 grudnia br.) przez Europejską Akademię Filmową, aż pięcioma statuetkami, filmu „Toni Erdmann” w reżyserii Maren Ade. Natomiast Against Gravity zaprosi widzów na obraz Gastóna Duprata i Mariano Cohna „Honorowy obywatel”, który opowiada historię laureata Nagrody Nobla, który powraca w swoje rodzinne strony w Argentynie.

Wieczorem odbędzie się uroczyste otwarcie 42. Forum Wokół Kina, a na zakończenie dnia goście wezmą udział w bankiecie w Browarze Probus, gdzie organizatorzy wydarzenia przygotowali wieczór z muzyką filmową.

Jak co roku podczas trzydniowego forum odbędą się dwa spotkania kin zrzeszonych w Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Drugiego dnia, w środę 14 grudnia, swoją ofertę zaprezentuje Cine Project Polska. Później kiniarze spotkają się z przedstawicielami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas tegorocznej edycji kiniarze zobaczą wiele filmów, które niebawem będą mogli wyświetlać w swoich kinach, m.in.: „Rock Dog” oraz „Wszystko albo nic”, które znajdują się w ofercie Kino Świat. Monolith Films zaprosi na seans filmu animowanego „Balerina”, Next Film na polska komedię „Po prostu przyjaźń, a Vivarto pokaże widzom „Alpejską Przygodę”.
Nowości kinowe na nadchodzące miesiące zaprezentują również Warner Bros, Kondrat Media, Mayfly oraz Best Film.

Nielada atrakcje dla uczestników forum przygotowało Akson Studio, które nie tylko zaprosi na seans najnowszego filmu Andrzeja Wajdy, „Powidoki”, ale tez na spotkanie z jego twórcami.

Podczas uroczystego zamknięcia 42.Forum Wokół Kina odbędzie się wręczenie Złotych Biletów, corocznej nagrody dla kin oraz dystrybutorów filmowych za wybitne osiągnięcia w rozpowszechnianiu filmów polskich.

42. Forum Wokół Kina w Oławie potrwa 15 grudnia 2016 roku.

Pełny program wydarzenia na naszych: http://nowoczesnekino.pl/newsy,6/wydarzenia,82/42_-forum-wokol-kina,3260.html

Zachęcamy tez do śledzenia profilu 42. Forum Wokół Kina na: https://www.facebook.com/ForumWokolKina?fref=ts

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01 02
 03  04  05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: