2017-07-26

Poznańskie kina łączą siły po raz drugi.

W minionym roku trzy poznańskie kina Muza, Rialto oraz Pałacowe powołały do życia wspólną inicjatywę pod nazwą Nic się Tu Nie Dzieje. W ramach projektu w całym mieście odbywają się pokazy i maratony filmowe, również plenerowe, organizowane są ciekawe warsztaty, koncerty, zajęcia dla najmłodszych oraz spotkania z gwiazdami.

W tym roku między 4 a 8 sierpnia w Poznaniu odbędzie się druga edycja projektu Nic Się Tu Nie Dzieje i dotrze do parków, domów kultury, opuszczonych szkół, a nawet boisk.

Poznańskie święto kinomanów rozpocznie Filmowy Maraton Chodzony FRIDAY NIGHT FEVER. Uczestnicy tego wydarzenia w kinie Rialto będą mogli się ucharakteryzować na gwiazdy glam rocka, a w Muzie nauczą się układu tanecznego rodem z „Gorączki Sobotniej Nocy”. W kinach zostana wyświetlone filmy Todda Haynesa, „Idol” w kinie Muza i „Gdzie indziej jestem” w Rialto, natomiast w Zamku widzowie zobaczą kultową „Gorączkę sobotniej nocy” z Johnem Travoltą w roli głównej.

W ramach atrakcji festiwalowych, w kinie Rialto kabina projekcyjna zostanie udostępniona dla zwiedzających, a uczestnicy sekrety pracy kiniarza. O tym jak działa kino będzie można się dowiedzieć również w Muzie. Podczas pięciu dni poznańskiego święta odbędą się zajęcia dla najmłodszych, warsztaty modowe dla kobiet, nauka Tai Chi, a dla chcących spróbować swoich sił w kręceniu filmów, kurs filmowania smartfonem.

Na fanów niemego kina czekać będą projekcje takich tytułów, jak „Aelita”, Jakow Protazanowa z muzyką zespołu Pustki, „Lokator” Alfreda Hitchcocka, z akompaniamentem Trelotechniki, czy „Mocny człowiek” Henryka Szaro, do którego zagra Katarzyna Łopaty z zespołem.
Na Poznaniu się nie skończy, ponieważ w tym roku do przedsięwzięcia zaproszono chodzieskie Kino Noteć, w którym w ramach festiwalu odbędą się dwa seanse. W niedzielę 6 sierpnia najmłodsi zobaczą „Niedoparki” a dorośli „Duszę i ciało”.

Inicjatywa Nic Się Tu Nie Dzieje jest laureatem plebiscytu magazynu "IKS" w kategorii Wydarzenie Kulturalne 2016.

Pełny program wydarzenia Nic Się Tu Nie Dzieje >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01  02
 03 04 05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: