2016-04-12

Nowy projekt w ramach ESK 2016 od SNH.Już w maju rusza najnowszy filmowy projekt edukacyjny dla dzieci, młodzieży i prawie dorosłych – aKINO. Pięć miesięcy działań skupionych wokół różnych tematów: tożsamości, kreatywności, aktywności, historii i uczuć. A wszystko po to, by zachęcić młodszych i starszych do zaangażowania się w działania twórcze i społeczne oraz promować wartościowe kino.

Na każdy miesiąc działań aKINO przygotowało projekcje filmowe dla dzieci i uczniów w każdym wieku – od przedszkolaków, do licealistów. Ale to nie wszystko. Obejrzane filmy będą podstawą i inspiracją do działań – specjalnych aktywności, wśród których znajdzie się między innymi tworzenie autoportretu stylem dowolnym - audiowizualnym, wielkie polowanie na litery w przestrzeni miejskiej, ustalenie „10 zasad dobrze zaprojektowanego miasta”, treningi w każdych warunkach z „Przewodnikiem po mikrosportach” i składanie serduszek origami dla pewnej wielkiej charytatywnej akcji.

Wśród filmów znajdą się takie produkcje, jak nowozelandzka „Operacja hip-hop” ( „Hip Hop-eration”) opowiadająca o podróży grupy tancerzy-seniorów na mistrzostwa świata w tańcu w Las Vegas, czy poruszający „Mustang” - nagrodzony m.in. na festiwalach w Berlinie, Cannes, Sztokholmie i Odessie, nominowany do Oscara® dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Najmłodsi widzowie będą mogli zobaczyć między innymi nominowaną do Oscara, ujmującą historię przyjaźni myszy i niedźwiedzia o artystycznych duszach pod tytułem „Ernest i Celestyna” oraz niezwykle mądrą i ciepłą animację „Wielka wyprawa Molly” („Molly Monster”), która miała swoją światową premierę podczas tegorocznego Berlinale.

To i o wiele więcej już od maja w projekcie aKINO.
Niech ten projekt będzie impulsem i zachętą do aktywności wszelakiej - fizycznej, intelektualnej i społecznej.
Projekt powstał w ramach inicjatyw Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Koordynatorem projektu jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
O Dziale Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty
Dział Edukacji to część Stowarzyszenia Nowe Horyzonty. Od 2005 r. prowadzimy projekty upowszechniające wartościowe kino dla dzieci i młodzieży. Naszymi najważniejszymi inicjatywami są: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, czyli całoroczne cykle filmowe dla szkół, Festiwal Filmowy Kino Dzieci oraz program dystrybucyjny Dzieciaki na Horyzoncie.

Więcej informacji: www.akinoprojekt.pl >>

Źródło: informacja prasowa, 12 kwietnia 2016r.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: