2016-12-29

Noc sylwestrowa w kinie.

Na koniec roku roku kina w całej Polsce przygotowały coś wyjątkowego dla swoich widzów. Będą maratony filmowe, pokazy przedpremierowe, konkursy, dancingi, oraz koncerty.

"Stylowy" maraton filmowy.

Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu powita Nowy Rok maratonem filmowym. W sylwestrowym repertuarze „Stylowego” znalazły dwa pokazy przedpremierowe: „Po prostu przyjaźń” „La La Land” oraz „Dusigrosz”.

Maraton rozpocznie „Dusigrosz” czyli najpiękniejsza opowieść o miłości … do pieniędzy. Francois Gautier, tytułowy dusigrosz, pod prysznic wchodzi ze stoperem. Myje się wyłącznie w zimnej wodzie. Telewizję ogląda przez lornetkę w oknie sąsiada. W domu korzysta tylko ze światła ulicznych neonów. Biedny dusigrosz nagle poczuje, że jest kochany przez dwie kobiety, które nie wiedzą, że jego serce jest już zajęte przez… lokatę bankową.

Jeszcze przed północą na ekranie „Po prostu przyjaźń” wielowątkowa, wzruszająca komedia o grupie przyjaciół, którzy są ze sobą na dobre i złe. Aż pewnego dnia nastąpi lawina komplikacji. Co wybiorą? Lojalność czy pieniądze? Przyjaźń czy miłość? Prawdę czy kłamstwo? Własne czy cudze szczęście? Każdy wybór oznacza tarapaty. Kto pomoże im się z nich wydobyć? Wiadomo: przyjaciele. Bo przyjaźń, jak żadna inna inwestycja, zawsze się opłaca.

Maraton zakończy „La La Land”, romantyczna komedia z dwójką najgorętszych młodych aktorów Hollywood - Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Reżyser obsypanego nagrodami „Whiplash” tym razem przedstawia muzyczną opowieść w znacznie lżejszym tonie. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli - Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w showbusinessie.

Strona Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu >>

Sylwester dla kinomanów i melomanów w Kinie Świt.

Kino Świt Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach na ostatni dzień roku 2016 przygotowało ucztę nie tylko dla kinomanów, ale i dla melomanów. Tego dnia na wielkim ekranie będzie można zobaczyć koncert sylwestrowy w wykonaniu Filharmoników Berlińskich.

Koncert rozpocznie uwertura do opery „Colas Breugnon” Dimitrija Kabalewskiego, dalej III Koncert fortepianowy d-moll Siergieja Rachmaninowa, fragmenty baletu „Façade” Williama Waltona, a na zakończenie publiczność usłyszy suitę z „Tańców słowiańskich” Antonína Dvořáka, „jednej z ulubionych kompozycji Simona Rattle’a, bez którego nie może się obyć niemal żaden koncert sylwestrowy Filharmoników Berlińskich.”

Wieczorem w kinie Świt zawitają komedie. Na początek widzowie zobaczą przygody początkującej aktorki w wielokrotnie nagradzanym filmie Damiena Chazelle’a „La La Land”. W główne role w komedii wcielili się Ryan Gosling oraz Emma Stone.

Na zakończenie tej wyjątkowej nocy publiczność pośmieje się przy najnowszej komedii Filipa Zylbera, „Po prostu przyjaźń”. W filmie opowiadającym losy grupy przyjaciół zagrali: Magdalena Różczka, Agnieszka Więdłocha, Sonia Bohosiewicz, Katarzyna Dąbrowska oraz Aleksandra Domańska.

Między seansami widzowie przywitają Nowy Rok lampką szampana.

Kino Świt, iejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach >>

Sylwester premier filmowych w Charliem.

W łódzkim kinie Charlie odbędzie się Sylwester premier filmowych pełen wrażeń nie tylko filmowych.

Już na powitanie swoich gości Charlie przygotował konkurs z nagrodami., po którym widzowie zobaczą laureata włoskiego Oscara, nagrody Davida di Donatello, „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” w reżyserii Paolo Genovese’a. Obraz przedstawia spotkanie siedmiorga przyjaciół, którzy „dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania.”

Po kolacji na ekranie widzowie zostaną zaproszeni na ciepły tradycyjny polski bigos. A później rozpocznie się kolejny konkurs z nagrodami oraz zabawa na parkiecie.

Po wzniesieniu noworocznego toastu przyjdzie kolej na komedię z elementami musicalu, „La La Land”.

Po wzmocnieniu się czerwonym barszczem, publiczność zobaczy „American Honey” zdobywcę Nagrody Jury na Festiwalu Filmowym w Cannes mijającego roku za najlepszy film dla reżysera tego obrazu, Adrei Arnolda.

Kino Charlie >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: