2016-09-16

Małgorzata Kuzdra z nominacją na Człowieka kultury!

IKS Poznański Informator Kulturalny, Sportowy i Turystyczny oraz portal internetowy Kulturapoznan.pl po raz kolejny wybierze najważniejsze Wydarzenie kulturalne ubiegłego sezonu w Poznaniu oraz Człowieka kultury. Wśród nominowanych znalazła się Małgorzata Kuzdra, kierowniczka kina Muza oraz festiwal „Nic się tu nie dzieje” organizowany przy współpracy trzech poznańskich kin studyjnych: Muzy, Pałacowego oraz Rialto.

Głosować mogą również czytelnicy wypełniając ankietę dostępną pod linkiem: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta >>

Małgorzata Kuzdra została doceniona za „bezpretensjonalną i szczerą miłość do kina. Miłość odwzajemnioną - Muza pod jej rządami już dawno dorobiła się miana kina kultowego. Za otwartość na filmy spod wszelkich długości i szerokości geograficznych. Za ciągłe eksperymentowanie z tym, jak można je podać - w ciemno, na kołach, z muzyką, do pary, nie w parze... Za profesjonalizm, inicjatywę i pomysłowość.”

Pozostali nominowani w kategorii Człowiek roku 2015/2016:

• Monika Błaszczak, tancerka
• Przemysław Kieliszewski, dyrektor Teatru Muzycznego
• Andrzej Maszewski, szef działu imprez CK Zamek
• Maciej Nowak, dyrektor artystyczny Teatru Polskiego

Festiwal „Nic się tu nie dzieje” został nominowany w kategorii Wydarzenie kulturalne za „całkowicie absorbujący i absolutnie wciągający filmowy trójkąt bermudzki rozpięty między trzema kinami: Muzą, Pałacowym i Rialto. Za przekorne uświadomienie wszelkim kinomanom niedowiarkom, widzom malkontentom i innym, którzy "płakali po...", że jednak "dzieje się", zarówno w sali kinowej, jak i poza nią. Za przywiezienie do Poznania kilkunastu premier z najważniejszych zagranicznych festiwali filmowych i kilku rodzimych twórców. Za mniej hollywoodzki, a bardziej arthousowy charakter poznańskiego filmowego sierpnia. Za pokazanie, że "razem można więcej".

Pozostałe nominacje w kategorii Wydarzenie kulturalne 2015/2016:

• Frazy. Festiwal słowa w piosence
• Festiwal Spring Break
• Cykl koncertów Brzmienie Dawnego Poznania
• Spektakl "Ksenofonia. Symfonia dla Innego" w reżyserii Jana Komasy

Głosowanie potrwa do 10 października.

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: