2015-07-06

Kolejne retransmisje oper w kinach.

„La traviata” Giuseppe Verdiego z Metropolita Opera w Nowym Jorku będzie retrasmitowana w wielu kinach całej Polski w ramach cyklu "Wielkie widowiska na wielkim ekranie".
Pierwszą okazją do zobaczenia tej opery w czterech aktach będzie retransmisja w Kinie Pałacowym w Poznaniu, która odbędzie się już 8 lipca.

„Słynne arcydzieło Verdiego w niemniej słynnej inscenizacji Willy’ego Deckera to produkcja, które obiegła niemal cały świat operowy. Była prezentowana na najbardziej prestiżowych festiwalach, a także podczas cyklu transmisji Met: Live in HD. Dziś „Traviata” należy do najbardziej popularnych oper, jednak jej premiera w Wenecji w 1853 stała się jedną z bardziej spektakularnych klap i skandali w historii opery. Choć Verdi starał się złagodzić w swym dziele wydźwięk oryginału (powieści „Dama kameliowa” Aleksandra Dumasa syna), to publiczność nie była w stanie znieść na scenie operowej kurtyzany jako postaci pozytywnej, obrazów z domów rozpusty i tego, że akcja rozgrywa się współcześnie. Mimo to rola Violetty Valery (tytułowej „traviaty”, czyli z jęz. włoskiego „zbłąkanej”) stała się koronną partią największych sopranów, a całe, niezwykle melodyjne i poruszające dzieło – przebojem repertuaru operowego.”

Informacje o operze:

muzyka: Giuseppe Verdi
libretto: Francesco Maria Piave
dyrygent: Fabio Luisi
reżyseria: Willy Decker
scenagorafia: Wolfgang Gussmann
kostiumy: Susana Mendoza
światło: Hans Toelstede
choreografia: Athol Farmer
obsada: Natalie Dessay jako Violetta, Matthew Polenzani jako Alfred, Dmitri Hvorostovsky jako Germont, Patricia Risley jako Flora, Scott Scully jako Gaston, Jason Stearns jako baron Douphol, Kyle Pfortmiller jako markiz D'Obigny, Luigi Roni jako Dr. Grenvil, Maria Zifchak jako Annina

Lista kin retransmitujących ?La traviatę?:

8 lipca - kino Pałacowe, Poznań
17 lipca - Stargardzkie Centrum Kultury, Stargard
18 lipca
• Dom Kultury, Tuchów
• Kino Nowe Horyzonty, Wrocław
19 lipca – Kino Iluzja, OKF, Częstochowa
23 lipca - Kino Praha, Warszawa
25 lipca
• Kino Kosmos, Katowice
• Słupsk, Kino Rejs
3 września - kino Muza, Włoszczowa

Galeria zdjęć:

Źródło: www.nazywowkinach.pl

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2022  >>
 01  02
 03 04 05  06  07  08  09
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28  29  30
 31
partnerzy: