2014-11-19

Jak francuskie kina przyciągają publiczność.

Trzy francuskie kina: Le Trianon w Romainville, Jacques Tati Cinema w Tremblay oraz L’Ecran w Saint-Denis postanowiły połączyć siły i stworzyły „9-3 Cinés connectés” będące inicjatywą, dającą możliwość na różnorodny oraz nowy sposób programowania repertuaru poprzez wykorzystanie nowych technologii cyfrowych i sieci społecznościowych.

Do tej pory kina te współpracowały ze sobą organizując pokazy krótkich filmów Antonina Peretjatko, a także wyświetlając podczas kwietniowego weekendu serial telewizyjny „Tajemnice Laketop”.

Tym razem „9-3 Cinés connectés” zainspirowały się popularną we Francji audycją radiową „Le Masque et la Plume”, w której spotykali się krytycy sztuki, aby dyskutować o filmach, książkach i sztukach teatralnych. W ten sposób zrodził się pomysł na oryginalną inicjatywę, w której weźmie udział widownia trzech francuskich kin należących do „9-3 Cinés connectés”.

W niedzielę 23 listopada publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w debacie pięciu krytyków filmowych na temat trzech produkcji, które właśnie mają wejść na ekrany. Dyskusja odbędzie się w kinie Le Trianon i będzie równolegle transmitowana do pozostałych kin wchodzących w skład „9-3 Cinés connectés”, a także zostanie udostępniona w internecie.

Debata krytyków będzie dotyczyła trzech najnowszych produkcji z Włoch, Francji i Mauretanii: „Cuda”, reż. Alice Rohrwacher, “Powrót do Itaki” (Retour à Ithaque), reż. Laurent Cantet oraz „Timbuktu” reż. Abderrahmane Sissako.

Po zakończeniu debaty publiczność trzech kin zagłosuje na film, który jej zdaniem powinien zostać wyświetlony na srebrnym ekranie. W każdym kinie może zostać wybrany inny tytuł, w zależności od wyników głosowania.

W ten sposób organizatorzy akcji chcą dać widowni możliwość samodzielnego wyboru, takiego repertuaru, jaki chciałaby zobaczyć w danym kinie.


Źródło: www.europa-cinemas.org; www.cinematrianon.fr

Nie masz jeszcze konta?
<<  lipiec 2020  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10 11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28  29  30  31
partnerzy: