2017-12-05

Kameralny Wieczorek Filmowy w WCK.

W wadowickim Kinie Centrum działającym przy Wadowickim Centrum Kultury, już po ra drugi odbędzie się Kameralny Wieczorek Filmowy.

Niecodzienne wydarzenie organizowane jest przez wolontariariuszy WCK, którzy jak o sobie piszą, próbują „tchnąć duszę w kulturę” miasta. Wolontariat WCK tworzy grupa kilkudziesięciu osób pod okiem instruktora, Michała Bańki, animatora kultury, pedagoga i aktora.

Wolontariat w Wadowickim Centrum Kultury działa od 2012 roku i zdążył już zorganizować wiele imprez kulturalnych, jak oprawa Nocy Horrorów w Kinie Centrum (w latach 2012 – 2014), czy Noc Polskich Komedii w Kinie Centrum. Od początku działalności wolontariusze wspierają wydarzenia w WCK i Kinie Centrum, wśród których do tej pory znalazły się Wadowickie Spotkania Teatralne „ZGRAJA”, czy Wadowicki Sezon Baletowo-Operowy.

Kameralny Wieczorek Filmowy to wydarzenie łączące domową atmosferę oraz dobre kino. Widzowie oglądają filmy na leżakach i wygodnych pufach. Wolontariusze specjalnie na tę okazję przygotowują słodki poczęstunek w postaci domowych ciast, przekąsek i kakao. Widzowie również zachęcani są do przynoszenia własnych łakoci i przekąsek, którymi podzielą się z publicznością. Wszystko po to, aby zapanowała ciepła i domowa atmosfera, ale też żeby nie zamykać się w domu i poznawać nowych ludzi.

Uczestnicy pierwszego Kameralnego Wieczorka Filmowego, który odbył się w lutym br., zobaczyli dwa filmy Oliviera Nakache oraz Erica Toledano, „Nietykalnych” oraz „Sambę”. Ponieważ kameralne wydarzenie okazało się niemałym sukcesem, postanowiono je powtórzyć.

Tym razem podczas tej domowo-kinowej imprezy filmowej, widzowie zobaczą przygody gadatliwej mitomanki i wrażliwej introwertyczki, które uciekają ze szpitala psychiatrycznego w obrazie Paolo Virzìego, „Zwariować ze szczęścia”. Drugim filmem będzie wielokrotnie nagradzany szwedzki obraz, który był kandydatem do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny, „Mężczyzna imieniem Ove”.

Projekt został dofinansowany ze środków Filmoteki Narodowej, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Srona wydarzenia: www.facebook.com >>

Nie masz jeszcze konta?
<<  czerwiec 2022  >>
 01  02  03  04
 05  06  07  08  09  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21  22  23  24  25
 26  27  28 29 30
partnerzy: