2011-02-14

Projektory wykorzystywane do reklam

Projektor cyfrowy to urządzenie bardzo drogie, dodatkowo lampa ma swój cykl życiowy i zgodnie z zaleceniami producenta trzeba ją wymieniać co pewien okres czasu. Wiąże się to z dość znacznymi kosztami, dlatego prowadząc system reklam na dużym ekranie warto zaopatrzyć się w projektor przeznaczony właśnie do wyświetlania reklam. Do tego celu może być wykorzystany zwykły projektor w technologii LCD lub DLP. Pozwoli to na ekonomiczne wykorzystanie projektora kinowego i zapewni odpowiednią jakość dla treści reklamowych.

Projektory LCD

Projektory LCD – często nazywane także 3LCD, ponieważ obraz tworzony jest za pomocą trzech ciekłokrystalicznych matryc LCD. Białe światło z lampy które jest odpowiednio filtrowane tak aby otrzymać trzy podstawowe składowe koloru RGB (red – czerwony, green – zielony, blue – niebieski) trafia na te matryce i za ich pomocą powstają obrazy z różnymi odcieniami podstawowych barw. Po nałożeniu się tych obrazów na siebie, projektor wyświetla je na ekranie. Zaletami technologii LCD jest bardzo dobre odwzorowanie kolorów oraz równomierne wyświetlanie obrazów. Jednak największy problem to słaba głębia czerni i szarości, z czym firmy próbują sobie radzić np. stosując różnego rodzaju filtry.

Zasada działania projektora LCD [źródło: www.cinematic.pl]

Projektory DLP

Projektory DLP (Digital Light Procesing) – oparte są o chip DMD firmy Texas Instruments opierają się o miliony mikroskopijnych luster, mniej więcej jedno lustro na jeden piksel. Światło z lampy odbite od tych mikro luster przechodzą następnie przez tzw. wirujące koło barwne tworząc obraz. W niektórych modelach podobnie jak w technologii LCD stosuje się osobny chip dla każdego z kolorów podstawowych co pozwala na wyeliminowanie koła barw. Producenci tańszych rozwiązań wprowadzają różnego rodzaju usprawnienia do koła barwnego co przyczynia się do poprawienia reprodukcji kolorów. Ogromną zaletą projektorów DLP jest wysoki kontrast i dobra głębia czerni i szarości. Dodatkowo układy DMC są bardzo małe co przekłada się także na gabaryty samego projektora.

Zasada działania projektora DLP [źródło: www.cinematic.pl]

Nie masz jeszcze konta?
<<  sierpień 2022  >>
 01  02  03  04  05  06
 07  08  09  10  11  12  13
14 15  16  17  18  19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31
partnerzy: