2017-05-24

Fotele kinowe

Fotele w sali kinowej są jednym z ważniejszych elementów, a na pewno bardzo istotnym dla widza. Seans trwa zwykle około dwóch godzin, więc siedzenie musi być wygodne. Inaczej widz nie będzie chciał ponownie przyjść do kina.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli foteli kinowych. Od prostszych do zaopatrzonych w kieszenie czy pojemniki na napoje i popcorn. Są fotele niższe, jak i takie z wysokim oparciem na głowę. To na jakie kino się zdecyduje powinno jednak być uzależnione przede wszystkim od możliwości sali i jej parametrów.

Siedzenia mają być wygodne, ale również odpowiednio ustawione. Jeśli fotele będą zbyt blisko siebie, widzowie będą mieli problem z przemieszczaniem się po sali lu będą sobie zasłaniać ekran.

Przy wyborze foteli warto też zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest obicie. Zwłaszcza jeśli w kinie sprzedawany jest popcorn i napoje, materiał powinien być łatwy do czyszczenia.

Wybierając tapicerkę dodatkowo można pobawić się kolorami. Czerwone fotele już dawno przestały być znakiem rozpoznawalnym kina, choć niektórzy wciąż nie wyobrażają sobie bez nich projekcji filmowej.
Obecnie producenci foteli mają swojej ofercie siedzenia we wszelkich możliwych kolorach. Stąd coraz więcej kiniarzy decyduje się na łączenie kilku kolorów, przez co sala staje się atrakcyjniejsza dla oka, a kino staje się rozpoznawalne. Wygląd jest istotny, tym bardziej, że sale kinowe coraz częściej udostępniane są na organizacje szkoleń, konferencji i innych spotkań, które odbywają się przy zapalonym świetle.

Wciąż rzadko spotykane na naszym rynku są fotele dwuosobowe. Takie rozwiązanie dla swoich widzów proponuje kino Echo w Jarocinie oraz warszawska Luna. Coraz większą popularnością cieszą się też specjalne nakładki na fotele dla dzieci, dzięki którym siedzący w przednich rzędach, nie zasłaniają młodym widzom ekranu.

Na salach kin pojawiają się też inne rozwiązania, jak kanapy, pufy, a nawet łóżka. Takie siedzenia najczęściej można spotkać w kinokawiarniach, czy dodatkowych salach kinowych.

Niezależnie od foteli na jakie zdecyduje się kino, warto pamiętać, że dzisiejsza sala kinowa to szersze fotele, więcej miejsca na nogi, więcej przestrzeni prywatnej, czyli większy komfort podczas oglądania filmu.

Wymiary foteli kinowych:

Kolorowe pufy:

Tuli Cinema w słowackiej Bratysławie, to przykład kina w którym tradycyjne fotele zostały zostąpione przez wygodne pufy. Bogata kolorystyka nadaje wnętrzu oryginalny wygląd. Do takiego kina nie sposób nie zajrzeć.

Nie masz jeszcze konta?
<<  wrzesień 2022  >>
 01  02  03
 04  05  06  07  08  09  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27 28 29  30
partnerzy: